TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği (BİGG-Y ) Eğitimi Düzenlendi

Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş (ADÜ TEKNOKENT ) tarafından 7 Mart 2019 Perşembe günü AKM (Magnesia) Salonunda TÜBİTAK-1512 Teknogirişim Sermaye Desteği( BİGG-Y) eğitimi düzenlendi.

Eğitime Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr. Ali AKYOL, Prof.Dr. Mehmet AYDIN, ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Cemal İYEM, Yaşar Üniversitesi TTO Genel Müdürü Necip ÖZBEY, Miverva Kuluçka Merkezi Uzmanı Ayşe ŞEN, Öğretim üyeleri ve birçok öğrenci katılım sağladı

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Teknokent A.Ş Müdürü Doç.Dr. Cemal İYEM Bir yandan bölgemize nitelikli Ar-Ge projelerini kazandırırken diğer bir yandan da inovatif deneyimi olan girişimcilere çalışabilecekleri sinerji ortamı sağlanmaktadır.

Rektör yardımcımız Prof .Dr.Ali AKYOL yaptığı konuşmada Bölgesel kalkınmada Teknokentlerin önemine değinerek, Üniversite –Sanayi işbirliği kapsamında değer yaratabilecek projelerin Teknokent bünyesinde rahatlıkla yer alabileceklerini ifade etmiştir.

Eğitimde 200.000 TL hibe desteği almak ve iş fikrini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimcilere bilgiler verilerek söz konusu paydada birlikte hareket edilmesinin sağlanması hedeflenmektedir.

NEDEN BİGG-Y?

Kurduğu özgün ve uygulanabilir mekanizma ile Bigg-Y paydaşlarıyla birlikte ağında yer alan sektör temsilcilerini BİGG Programı'nın 1. aşamasındaki tüm süreçlere etkin bir şekilde dâhil edilecektir. Bu kapsamda; iş fikirlerinin değerlendirilmesi, eğitim ve mentörlük hizmetlerinin verilmesi ve iş planının hazırlanması süreçlerinin tamamı işbirliği yaptığımız kuruluşlarla yürütülecektir. Böylelikle, 2. ve 3. aşamalardaki prototipleme ve ticaretleştirme süreçlerinin de bu şekilde yürütülmesiyle iş fikrinin sürdürülebilir ticari başarıya ulaşma olasılığının artırılması hedeflenmektedir.

BAŞVURU KOŞULLARI 

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin; 

  • Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci,
  • Yüksek lisans veya doktora öğrencisi, 
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi, aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir,
  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

Son Başvuru 30 Mart 

BAŞVUR ! bigg-y.yasar.edu.tr

Bu haber 08 Mart 2019 Cuma günü saat 14:34:07 yayınlanmış olup 107 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com