Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Teknokent Hakkında Bilgilendirildi

Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Aydın KÜSİ sorumlusu Aslı YORULMAZ'ın daveti üzerine gerçekleştirilen Tekno eğitim ve bilgilendirme semineri Teknokent Genel Müdürü Doç Dr Cemal İYEM'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve KÜSİ sorumlusu Aslı YORULMAZ'ın daveti üzerine gerçekleştirilen Tekno eğitim ve bilgilendirme seminerine Teknokent Genel Müdürü Doç Dr Cemal İYEM'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme AŞ Genel Müdürü Cemal İYEM Teknokentlerin genel işleyişi ve düzeni hakkında yaptığı bilgilendirmelerin yanı sıra Türkiyede ki Teknoparklar arasında Aydın Teknoparkın ön planda olabilmesi için sektörel bir teknopark olması gerektiğini belirtti. Bunun içinde Mühendislik Fakültesinin bizler için çok önemli olduğunu söyledi. Teknoloji Geliştirme Bölgesinde daha fazla Öğretim üyesinin aktif olarak faaliyette bulunması, gerek ADÜ'nün gerek ise bölgede üretilen akademik çıktının yararına olacağını belirtti. 

Bu haber 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 19:34:52 yayınlanmış olup 350 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com