GOSB TEKNOPARK ev sahipliğinde "7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın himayesinde GOSB Teknopark'ın ev sahipliğinde 3-4-5 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen “7.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı”na ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İYEM ve TGB Uzmanı Fatih ULUTAŞ katılım sağladı.

Ülke genelindeki Teknoparklardan yaklaşık 160 katılımcı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Teknopark yöneticileri ve uzmanların da katılım sağladığı etkinliğin ilk 2 gününde eğitim sunumları, Teknoparkların iyi uygulama örnekleri, yuvarlak masa toplantıları yapılmış 3.gününde ise sosyal gezi organizasyonuna katılım sağlanmıştır.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 7. Koordinasyon Toplantısı'nın açılış konuşmasını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü M. Bilal MACİT gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından protokol konuşmasını gerçekleştirmek üzere GOSB Teknopark YK Başkanı İsmail S. TURFANDA söz aldı. Konuşmaların ardından Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, SGK ve İşkur uzmanları eğitim sunumlarını gerçekleştirdi. Toplantının ilk gününün sonunda ise; GOSB Teknopark ziyaret edildi ve Teknopark uzmanları bölgelerinde yer alan firmalar hakkında bilgilendirmede bulundu, Gebze OSB’de faaliyet gösteren Arçelik-LG, MG ve Besa firmaları ziyaret edildi.

Toplantının ikinci gününde eğitim sunumları devam ederken, farklı uzmanlık alanlarında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri yetkilileri ve bakanlık uzmanları tarafından tecrübelerini paylaşmak üzere SGK uygulamaları, TGB yönetici a.ş.lerinin yapıları, Mali Uygulamalar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Kuluçka konularında yuvarlak masa toplantıları organize edildi. 

Bu haber 08 Ekim 2019 Salı günü saat 12:55:38 yayınlanmış olup 121 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com