Doğa Koleji ve Çakırbeyli Ortaokulu’nun Teknokent Ziyareti

Doğa Koleji First Lego League Takımı projelerini tanıtmak ve “Okulum Aydın” projesi kapsamında Çakırbeyli Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ni ziyaret ettiler.

Aydın Doğa Koleji First Lego League takımı projelerini tanıtmak ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesindeki ar-ge ve tasarım firmalarını görmek, firmaların faaliyetleri konusunda bilgi almak maksadıyla Bilişim ve Teknoloji öğretmenleri Uğur KARACA eşliğinde 10 Mart 2020 tarihinde bölgeyi ziyaret ettiler. Müteakiben, Milli Eğitim Bakanlığının bir projesi olan “Okulum Aydın” kapsamında Çakırbeyli Ortaokulu öğrencileri, Müdür Yardımcısı Nalan UĞUR ve öğretmenlerinin gözetiminde Teknokent'e ziyarette bulundular. 

Öğrencilere, Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme Anonim Şirketi Genel Müdürü Prof.Dr.Cemal İYEM’in bölgede yaptığı ve gelecekte yapılması planlanan faaliyetleri anlatıldı. Genç fidanlara, özellikle şehrimizin geleceği açısından büyük önem arz eden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin önemi vurgulandı.

Bu haber 10 Mart 2020 Salı günü saat 14:49:16 yayınlanmış olup 248 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com