ADÜ Teknokent'ten Alpler Ziraat Aletleri San. ve Tic. A.Ş'ye Ziyaret

4 şubat 2019 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Cemal İYEM, Alpler Ziraat Aletleri San. ve Tic. A.Ş'yi Ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında ADÜ Teknokent genel müdürü Doç.Dr. Cemal İYEM bölgenin kalkınmasında ve ihtisaslaşan bir teknopark olma yolunda aydında ki büyük Ar-Ge firmalarının gücüne ihtiyaç duyduklarının altını çizerken, Alpler Ziraat A.Ş nin teknopark bünyesinde Ar-Ge çalışmalarının bir kısmını aktarması halinde büyük bir bilim çarşısı içinde akademiyi ve sanayiyi ortak bir çatı altında birleştirmiş olcaklarından bahsettİ. 

Alpler  Ziraat Aletleri San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz ÖZALP, Sayın İYEM'in ince ziyaretinden çok memnun olduklarını  ve bölgenin kalkınması için her türlü işbirliğine seve seve açık olduklarını dile getirdi. Ayrıca Sayın ÖZALP teknoparkların bölgesel kalkınma anlamında birleştirici ve bütünleştirici bir gücünün olduğunun  bilincinde olarak hareket ettiklerini ekledi.

Bu haber 04 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 22:41:16 yayınlanmış olup 177 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com