ADÜ TEKNOKENT'E SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINDAN ZİYARET

23 Eylül 2019 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinden Yunus ÖZMODANLI tarafından ziyaret edilerek, incelemelerde bulunulmuştur.

Ziyaret kapsamında Bölgenin genel değerlendirmesi yapılmış, bölge firmalarının çalışmaları ele alınmıştır. Adnan Menderes Üniversitesinin rektörü Prof.Dr. Osman Selçuk ALDEMİR ’ın önemli destekleriyle teknoloji geliştirme bölgesinin 19 ay gibi kısa bir süre içerisinde büyük atılımlar yaptığı tespit edilmiştir. Toplamda bölgede 40 firmanın faal bir şekilde devam ettiğini ve bu sayının hızlı bir şekilde artış gösterdiği belirtilmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen KÜSİ, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının sağlanması ve sanayi işbirliği programlarına yönelik, bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca bölgede sektörel bazlı çalışma yapan birçok firmanın bölgenin kalkınmasına ciddi destek verdiği görülmektedir. Ve firmalardan bazılarının pek çok büyük kuruluşun altyapı çalışmalarında da faaliyet gösterdiği görülmüştür.

Bakanlığın ziyaretinde sanayi teknoloji il Müdürü Tunay ÇOBAN ve ADÜ Teknokent genel müdürü Doç Dr Cemal İyem hazır bulundu.

Bu haber 24 Eylül 2019 Salı günü saat 16:15:08 yayınlanmış olup 99 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com