ADÜ Teknokent Savunma Sanayisi Zirvesinde

İzmir’de düzenlenen Havelsan ’1. Tedarikçi İşbirliği Geliştirme Zirvesi’nde konuşan Adü Teknokent Genel Müdürü Doç.Doç.Cemal İYEM yurt içi imkanlar ile teknoloji geliştirme bölgelerinde üretilen ürünlerin ticaretleştirilmesi konusunda eksiklerin olduğunu belirterek girişimcilerin kurum aidiyeti içerisinde hareket etmeleri gerektiğini ifadelerine ekledi.

Zirvesi’nde konuşan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, HAVELSAN’nın özellikle deniz sistemleri ve siber güvenlik konusunda oldukça iddialı olduğunu, Suriye operasyonları sırasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı olan keskin nişancı simulatörünü yurt dışından satın alamayınca kendilerinin yaptıklarını belirterek, “Kötü ev sahibi, mal sahibi yapar hesabı HAVELSAN olarak yaptık, hem de daha iyisini yaptık. Şu anda kendi keskin nişancı simulatörümüz var” dedi.

Sayın İYEM' şuan ADÜ Teknokent içerisinde bir firmamız ile ortaklaşa yürüttüğümüz bir arge çalışmasının sonuna gelmek üzereyiz. Askerlerin sırt çantalarında kolaylıkla taşıya bilecekleri ve her koşulda kullanabilecekleri konserve gıda üretiminin sonuna geldik sayılır.

Açılışta konuşan HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol da "Birçok askeri malzemenin bir seferberlik ya da savaş zamanında veya ambargo durumunda temin edilememesi gerçeğini göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Bu düşünce ile savunma sanayimizin mevcut altyapısını güçlü ve hazır tutmak, bilgi ve deneyimlerimizi devamlı çalışarak geliştirmek ve artırmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. HAVELSAN iş eko sistemi ile HAVELSAN çekirdek teknolojisi etrafında konusunda uzmanlaşmış firmalarda etkin çözümlerin üretildiği, sürdürülebilir ve yenilikçi, işbirliklerin geliştirildiği iş ortaklıkları yönetim sistemi oluşturduk. Savunma sanayide hizmet veren ana yüklenici firmalara teknolojiyi mümkün olduğunda geniş tabana yayarak yurt içi katma değeri artırmaya yönelik kalite ölçütleriyle uyumlu, alanında uzmanlaşmış tedarikçilerimizle bir araya geliyoruz. HAVELSAN iş eko sisteminde benimsediğimiz kazan-kanlayışına dayalı, yatay büyüme stratejisi ile ilerleyen, adil ve saydam çalışma modelimizle iş ortaklarımızla başarılı çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. HAVELSAN olarak savunma ve bilişim projelerinin uzun soluklu olduğunun ve nitelikli planlamalar için yönlendirici rol üstlendiğimizin bilinci ile hareket ediyoruz. Zirvenin; teknoloji, ürün, pazar ve süreçleriyle ilgili birçok fikir ve iş ortaklıkların başlangıcını yapacağına inanıyoruz” dedi.

Bu haber 05 Şubat 2019 Salı günü saat 09:26:12 yayınlanmış olup 224 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com