ADÜ TEKNOKENT PORTEKİZDE DÜZENLENEN (PATLIB) ZİRVESİNDE

Türk Patent ve Marka Kurumu BAŞKANI Prof Dr Habib Asan ın başkanlığında 6-7 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’de Düzenlenen (PATLIB) Zirvesinde Türkiye’yi temsilen 10 kişinin katıldığı ekipte Aydın Adnan Menderes Üniversitesinden Doç Dr Cemal İyem ‘de yer aldı.

PATLIB kavramını yansıtmak ve PATLIB merkezlerinin yüksek vasıflı, modern, ilgili patent ve inovasyon hizmeti sağlayıcılarına yeniden yönlendirilmesinin önünü açmak için stratejik bir toplantı (PATLIB Zirvesi) Portekiz’de gerçekleştirildi.

PATLIB Zirvesi, EPO üye devletlerinin ulusal patent ofislerinin temsilcilerini, PATLIB merkezlerini ve ev sahibi kuruluşlarını bir araya getirerek, Ortak çalışmalar ve PATLIB’lerin kapasitelerini arttırılması, Türkiye’deki PATLIB’ler için yenilikçi yaklaşımlar ve PATLIB’lerin Teknloji Transferin deki rolü ve Girişimciler için Fikri Mülkiyet Danışma hizmetleri projesi konuları konuşuldu.

Bu haber 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 16:00:41 yayınlanmış olup 293 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com