ADÜ Teknokent Gölhisar Köyünde Enginar Üreticileri İle Bir Araya Geldi

3 Mayıs 2019 Tarihinde Gölhisar Köy Muhtarlığı Bahçesinde ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Cemal İYEM ve ADÜ Ziraat Fakültesinden Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Tülin BAŞ ile birlikte Sektörden deneyimli Uzmanlar ve Enginar üreticileriyle bir araya geldiler

Ocak-Haziran arasında süren hasat sezonunda, mevsim şartlarına göre her yıl ortalama 6 ile 11 milyon adet arasında enginar üretiminin gerçekleştiği Gölhisar Mahallesi’nde,  6 bin 400 dönümlük arazide iyi tarım uygulamalarıyla birlikte tamamen organik üretim gerçekleştiriliyor. Köy halkı tarafından yetiştirilen enginarların tüm Ülke tarafından tanınmasını ve izmir ile istanbul piyasalarında beklenilen değerine kavuşması için enginar şenliklerinin düzenlenmesini istiyorlar.

Mahallesinde çok miktarda enginar yetiştirilmesinden gurur duyan Gölhisar Muhtarı Bülent YALÇIN, Köyümüzde bol miktarda enginar üretiliyor. Ve bizler yetiştirdiğimiz bu enginarları aracılar ile piyasaya sürüyoruz buda  yetiştirdiğimiz enginarların tek elden tüketiciye ulaşmadığını ve gerekli değeri görmediğini gösteriyor. Bu bağlamda gerek pazarlama konusunda gerek ise satış konusunda deneyimli hocalarımızın bizleri yönlendirmesine ihtiyaçlarımız var. 

Prof.Dr.Tülin BAŞ, gerekli hassasiyet içerisinde bizler sizlerin sorunlarınızı tek kulaktan dinleyip her türlü çözüm önerisine açık bir şekilde problemlerin kaynağına odaklanarak enginar ile ilgili sorunların çözümü için elimizden geleni yapamaya hazır olduklarının altını çizdi..

ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr.Cemal İYEM, Gölhisar Muhtarı Bülent bey ile daha önce birebir bir kaç görüşmemiz olmuştu. Yaşanan problemlerden dolayı ADÜ Teknokent ailesi olarak çok müzdarip olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu konuyu kendimize bir ödev edinip, derhal işe koyulduk ilk önce Gölhisar köy halkı ile  bir araya gelerek onları dinledik ve gerekli atılacak adımlar ile ilgili stratejiler geliştirdik. ADÜ Teknokent olarak Enginar konusunda gerekli çalışmaları sürdürerek Aydın bölgesinde incir ile birlikte yükselen bir değer haline gelmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade etti .

 

Bu haber 07 Mayıs 2019 Salı günü saat 16:45:07 yayınlanmış olup 306 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com