Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme Bölgesi Network Ağını Genişletiyor

ADÜ Teknokent, girişimcilerimizin yurtdışındaki teknoparklarla ortak projelerde buluşabilmesi için, network ağını genişletmektedir. KKTC’nin en eski ve köklü teknoloji geliştirme bölgesi olan Gazi Mağusa Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necdet İCİL ile görüşmeler yapılmıştır.

Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme Anonim Şirketi yurtdışındaki teknoparklarla işbirlikleri kurmaya devam etmektedir. Genel Müdürlüğünü Doç. Dr. Cemal İYEM’in yaptığı ADÜ Teknokent, girişimcilerimizin yurtdışındaki teknoparklarla ortak projelerde buluşabilmesi için, network ağını genişletmektedir. KKTC’nin en eski ve köklü teknoloji geliştirme bölgesi olan Gazi Mağusa Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necdet İCİL ile görüşmeler yapılmıştır. Sayın İCİL, özellikle tarım, yapay zeka, robotik ve alternatif enerji kaynakları gibi alanlarda ortak çalışmalar yapılabileceğini, bu işbirlikte özellikle ADÜ’nün de olmasına dair temennilerini belirtmişlerdir. Şu ana kadar pek çok Avrupa Birliği projelerini gerçekleştirdiklerini, ancak proje yürütücüsü kuruluş bakımından desteğe ihtiyaç duyduklarını beyan etmişlerdir. Yönetim Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda rektörümüz olan Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR’in proje ağırlıklı çalışmalarının öneminden de bahsedilmiştir. Özellikle KKTC’nin hukuki statüsünden dolayı, Avrupa Birliği projelerinde, Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin yürütücülüğünde, pek çok projeye imza atılabileceğine işaret edilmiştir.

Bu haber 29 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 10:29:02 yayınlanmış olup 109 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com