2. Ön Elemede ADÜ Teknokent’ten Yine Birincilik

Rektörümüz Prof.Dr.Osman Selçuk ALDEMİR'in yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü ADÜ Teknokent başarılarına devam ediyor. ADÜ Teknokent'ten Doç.Dr.Emine GERÇEK ile Ege Üniversitesi'nden Öğr.Üy.Dr. Nurdan AKÇAY DİDİŞEN'in yaptığı ortak proje; TÜBİTAK'ın girişimcilere 200.000 TL hibe desteği sağladığı, Yaşar Üniversitesi'nin ev sahipliğini yaptığı BİGG Programı'nda 2. ön eleme aşamasında birinci olup finalin Ankara'da gerçekleşeceği BİGG'e katılmaya hak kazanmıştır.

BİGG programı kapsamında; TÜBİTAK'ın girişimcilere 200.000 TL hibe destek sağladığı, İzmir'de Yaşar Üniversitesi 'nde  gerçekleşen  2. ön eleme aşamasına katılan 25 girişimci arasından  9 girişimci seçilmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Teknokent bünyesinden Doç.Dr.Emine GERÇEK ile Ege Üniversitesi'nden Öğr.Üy.Dr. Nurdan AKÇAY DİDİŞEN'in birlikte gerçekleştirdikleri proje  birinci seçilerek, son aşaması Ankara'da yapılacak olan finale katılmaya hak kazanmıştır.Yine Adnan Menderes Üniversitesi’nden Mehmet Aytar da finale gidecek girişimciler arasındadır.

TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında, uygulayıcı kuruluş çağrısı Yaşar Üniversitesi  ve ADÜ Teknokent bünyesinde Mart 2019 itibarıyla girişimci adaylarının iş fikri başvurularını toplayarak değerlendirmekte, uygun bulunan iş fikirlerini ön kuluçkaya alarak iş fikri doğrulama süreçlerinden geçirecek nitelikli iş planı hazırlama ve bunları son değerlendirme için TÜBİTAK'a iletme hususunda girişimcilere destek sağlamaktadır.

Bu haber 30 Temmuz 2019 Salı günü saat 15:40:55 yayınlanmış olup 256 kez okunmuştur.
DİĞER HABERLER
Hakkımızda
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. (ADÜ Teknokent), 2016 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin girişimleri ile kurulmuştıur. 2016 yılı itibari ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş kuruluş dosyası hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Bakanlar kurulu kararı ile başvuru kabul edilerek, 2017 Aralık ayı itibari ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş faaliyetlerine başlamıştır.
İletişim
Adnan Menderes Üniversitesi, Kapalı Spor Salonu Yanı, Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN
T: +90 256 214 56 66 - F: +90 256 214 56 65
Cep T: +90 531 832 19 76
bilgi@aduteknokent.com